Panemuniuziedai.lt
Panemuniuziedai.lt

11 – oji teatralizuota pilies šventė „Panemunių žiedai“
2012 m. gegužės 26 d. 14 – 23 val.


Tikra istorija. Raudonės pilis pradėta statyti daugiau kaip prieš 400 metų. Pilies statytojas Krišpinas Kiršenšteinas jau tuomet suprato, kad ši vieta tinkamiausia plėtoti verslus, kurti šeimą, kelti pokylius ir kviesti svečius. Raudonėje gimė jo vaikai: sūnus Kristupas Krišpinas, dukra Ana, užaugo iškili LDK asmenybė anūkas Jeronimas. Čia vyko šeimos pokyliai Jeronimo sūnų ir dukrų vedybos,  jų vaikų krikštynos. Pilis tapo Kiršenšteinų šeimos rezidencija. Į pokylius atvykdavo bajorai, įvairiausio rango didikai, vyko iškilmingos puotos, priėmimai, garantavę iškilias pareigybes Valdovo dvare ir rezidencijos klestėjimo laikmetį. Čia mezgėsi nauji ryšiai ir naujos pažintys. Prieš keletą šimtmečių rastos senosios skrynios ir amžių nugludinti senieji pilies dokumentai,  atskleidžia vis naujas pilies ir didikų meilės istorijas.

Šiais metais Raudonė kaip ir prieš keturis šimtus metų taps naujų susitikimų ir pažinčių vieta! Tegul pavasarinio vėjo gaiva ir žydinčių kaštonų kvapas visus sukviečia į Raudonę sutikti, pažinti ir amžinai mylėti!

 

PROGRAMA
„Prabangių kultūrinių vaišių puota“


14  – 16  VAL. – TEATRALIZUOTOS ŠVENTĖS PRADŽIA.
Pirmą kartą pilies istorijoje – didžiausias Lietuvos ir užsienio teatrų pasirodymas „Bigosas, paskanintas citrinomis, cukrumi, razinomis ir pipirais“. Teatralizuotame šventės atidaryme dalyvauja per penkiasdešimt teatro artistų „Marmurinės damos“, „Atlantai“, „Baltosios skulpūros“, „Atėnė“, „Tanatas“, „Lėlės“, „Riteriai“, „Žonglieriai“, „Fakyrai“. Į šventę atvyko visame pasaulyje garsūs teatrai iš Krokuvos, Varšuvos, Prūsijos, Latvijos, apkeliavę ir stebinę visą Europą, pasaulio miestus savo įspūdingais pasirodymais, įmantriais kostiumais.  Teatralizuotą šventę pradeda Pilies teatro vaidinimas „Kariatidės“ - marmurinės moterų figūros pasakoja graudžias ir juokingas istorijas. Šventės atidarymą vainikuoja teatro iš Varšuvos kostiumuoti artistai, lėlių teatro iš Latvijos figūrėlės, kurios juokiasi, myli ir kartais liūdi. Šventės atidarymą lydi ugnių, dūmų ir pirotechnikos efektai.16 – 17 VAL. – SVEČIŲ IŠ KROKUVOS  LAUKTUVĖS „KARALIŠKI ŠACHMATAI“
Fantastiniai kostiumai ir kaukės, didžiųjų šachmatų scenos, pantomimos judesiai,  gyvas ir dinamiškas veiksmas, Renesanso laikų šokiai,  italų ir prancūzų muzika,  pilnas vaizduotės ir humoro pasakojimas, nukelia šventės svečius  į fantazijos, simbolių, emocijų ir jausmų pasaulį. Karaliaus pamėgtas žaidimas „Šachmatai“ – tai karališkojo ansamblio iš Krokuvos „Cracovia Danza“ lauktuvės.


17 – 18 VAL. – KAUKIŲ BALIUS SU DVARO „KUCHMISTRO“ ŠEDEVRAIS...
Dvaro dailininkai paruošė kaukių, kurias užsidėję tampame tikrais puotos dalyviais! Profesionalūs grimuotojai, šukuosenų meistrai priderina ir sukuria ištaikingus grimus ir šukuosenas. Karietomis atvyksta ponai,  „deimantais“ išsipuošusios ponios, kuriuos sutinka dvaro pareigūnai, juokdariai ir burtininkai. Dvare prasideda linksmybės, žaidimai ir šokiai. Skamba muzikos garsai, mokomės šokti menuetą, kontradansą ir laukiame iš tolo kvepiančių dvaro „kuchmistrų“ kulinarijos šedevrų! 18 – 22 VAL. – DIDYSIS KONCERTAS PILIES PARKE „Vasariškai gardžių kūrinių tortas“. Kepamas tortas  primena didelę cukruotą pilį, daug cukraus, migdolų, apelsinų, kardamono ir netikėtai įbertų pipirų... Cikruotos pilies kūrėjai – garsiausi Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Muzikinė grupė „Trys apelsinai“ kuria linksmybių, šėlsmo nuotaiką... Ją stiprina šventiškas, žaižaruojantis ir karštas „Boogie nights“ muzikinis spektaklis! ABBA, TINA TURNER, BEE GEES, JAMES BROWN, DAVID BOWIE, GLORIA GAINOR, ARABESQUE, BACCARA kūriniai atliekami Jokūbo Bareikio, Gintarės Latvėnaitės, Agnės Šataitės, Kirilo Glušajevo. Grupė„Tabasco“ gamina daugiau saldžius, tačiau pavaišina ir aštriais kokteiliais. Gurkšnodami juos atsiduodame šokio ir muzikos epochai. Pilies dangų skrodžia vasariškai šildančio teatro iš Prūsijos ugnys.22 – 23 VAL.  –  „TEATR AKT“  SPEKTAKLIS „Sapnų ganytojas“ -  tai  teatro koliažas, kuriame persipina gatvės teatro poetika, cirkas, šokio menas. Muziejaus prižiūrėtojo vaizduotėje atgyja žinomi meno kūriniai, nukelia į praeitį ir ateitį, Rojaus sodus ir Paryžių, mūšio lauką ir cirko areną... Pirmą kartą pilies istorijoje džiugina įspūdingi teatro iš Varšuvos siužetai ir nepakartojamas šou.  Šventę vainikuoja fejerverkų ir pirotechnikos efektai!

Kviečiame pasivaikščioti ten, kur groja muzika, šokami šokiai, ant laužų kepa žiobriai, žaižaruoja ugnys ir fejerverkai! APLINK PILĮ NUO 14 IKI 21 VAL. ĮSIKURIA TEATRALIZUOTI KIEMLIAI: „Senovinių žaidimų kiemas“, „Smuklės karnavalo kaukės“,  „Žuvų turgus“, „Dvaro kepėjų kiemas“, „Bravoras“, „Dvaro ūkis“, „Vaistų krautuvėlė“, „Dvaro amatininkų kiemas“, „Dvaro virtuvė“,  „Arbatinė“, „Damų buduaras“, „Ledainė“.Gegužės 26 d. laukiame Jūsų prie Raudonės pilies!